roeien.nl knrb.nl KNRB store
Mijn RoeienMijn Vereniging
Wedstrijden & Evenementen Klassementen

Eerstejaars Klassement EJK

Klassementsstanden

Tussenstanden in het klassement worden op deze pagina gepubliceerd.

Heren zwaar 8+

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1NereusDNS101010101077645
2NjordDNS778886549
3LagaDNS86DNS768338
4GyasDNS44514102301
4OkeanosDNS322654830
6OrcaDNS580373127
7Proteus-EretesDNS13600510251
8TritonDNS657000422
9VidarDNS211232617
10PelargosDNS00050005
11SkadiDNS00040004
11SkøllDNS00301004
11ArgoDNS0040DNS004
14AegirDNS00002103
15PhocasDNS0000DNS000
15Asopos de VlietDNS0DNS000DNSDNS0
15ThêtaDNS0000DNS0DNS0

Dames zwaar 8+

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1NereusDNS101010108810665
2AegirDNS77587107511
3OrcaDNS887347542
4SkøllDNS638752637
5NjordDNS51401068341
6OkeanosDNS106063016
7GyasDNS44DNS500215
8Asopos de VlietDNS300434DNF14
9LagaDNS223210313
10TritonDNS050105112
11SkadiDNS002621011
11PhocasDNS061000411
13Proteus-EretesDNS00000000
13ArgoDNS00000DNSDNS0

Heren licht 8+

PlaatsPloegWWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1LagaDNS10101010877624
2NjordDNS77751088521
3NereusDNS888860139
4SkøllDNS356371530
5OrcaDNS5607DNS4426
6OkeanosDNS00215610241
7SkadiDNS414440623
8GyasDNS643005321
9TritonDNS235030013
10SaurusDNSDNS0020100121
10VidarDNS001612212
12AegirDNS10000304
12Proteus-EretesDNSDNS2002004
14Asopos de VlietDNS000000DNF0
14PhocasDNS00DNSDNSDNSDNSDNS0

Dames licht 4*

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1SkøllDNS881087101522
2NjordDNS610835810502
3SkadiDNS10557875471
4AegirDNS346101056442
5Asopos de VlietDNS767624739
6TritonDNS573263833
7OrcaDNS031530416
8LagaDNS112146DNS15
8EurosDNS42441DNSDNS15
10OkeanosDNS20000305
11Proteus-EretesDNS0000DNS033
12GyasDNS00000022
13PhocasDNSDNS0000101
14SaurusDNS00000000
14NereusDNS000DNS0000
14VidarDNSDNSDNS0DNS0DNS00
14ArgoDNS000000DNS0
14PelargosDNS000DNSDNSDNSDNS0

Heren zwaar 4+

PlaatsPloegen WWHeadVARBVRHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1EurosDNS101081010108665
2LagaDNS881088810602
3Proteus-EretesDNS555657639
4SaurusDNS446746435
5OrcaDNS6644DNS5530
6NereusDNS77007DSQ728
7NjordDNSDNS3756DNSDNS21

Dames zwaar 4+

PlaatsPloegen WWHeadVARBVRHOLZRBARBWestNSRFTTOverwinningen
1EurosDNS10101010101010707
2SaurusDNS758555843
2NereusDNS884844743
2VidarDNS665488643
2ThêtaDNS477776543
6PelargosDNS546667438

Heren licht 4*

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinnningen
1ArgoDNS810108101010665
2Dudok van HeelDNS106710888572
3ThêtaDNS778667647
4EurosDNS68677DNS741

Bepalingen

Bepalingen Eerstejaarsklassement 2022

1. Uitgeschreven velden

  • HEj 8+
  • LHEj 8+
  • DEj 8+
  • HEj 4+
  • LHEj 4*
  • DEj 4+
  • LDEj 4*

Het klassement gaat niet door voor een veld met minder dan zes inschrijvingen.

2. Wedstrijden

Het klassement zal er niet voor elk veld hetzelfde uit zien. Zie hieronder welke klassementen bij welke wedstrijden horen. Onderstaande wedstrijden gemarkeerd met EJK.

WedstrijdenHEJ8+DEJ8+EJL8+HEJ4+DEJ4+LHJE4+LDJE4+
WinterwedstrijdenXXXXXXX
Heineken RoeivierkampXXXXX
Head of the RiverXXXXXXX
VarsityXXXXXXX
Bosbaan VoorjaarsregattaXX
Hollandia RegattaXXXXXXX
Raceroei Regatta
ZRBXXXXXXX
Northwave Regatta
ARBXXXXXXX
Westelijke RegattaXXXXXXX
Koninklijke Holland Beker*
NSRF SlotXXXXXXX
Totaal aantal wedstrijden10101010101010
*De top 6 van het klassement wordt uitgenodigd voor de Koninklijke Holland Beker

3. Wedstrijdleiding

Wedstrijdleiding: Robin van Groesen en Hein Hottentot

Hoofd van de Jury: Remco Nabuurs.

Contact: [email protected]

4. Inschrijven

Inschrijving geschiedt via [email protected]. Bij inschrijving het volgende aanleveren:

  1. namen en e-mailadressen van alle roeiers en coaches
  2. telefoonnummer van een contactpersoon
  3. een ploegfoto.

Deadline voor inschrijving is 1 maart 2022. Ploegen die zich niet hebben aangemeld, kunnen wel inschrijven in de uitgeschreven velden, maar ontvangen hiervoor geen punten. Inschrijving kost 100 euro voor een 8+ en 50 euro voor een 4+/*. Na-inschrijving is alleen mogelijk voor het 4+ klassement tussen de winterwedstrijden en 17 maart 2022. Kosten voor na-inschrijving zijn 50 euro per ploeg, bovenop het inschrijfgeld. Ploegen die zijn ingeschreven, maar aan geen enkele wedstrijd deelnemen krijgen een naheffing van 50 euro per ploeg. 

5. Buitenlandse ploegen

Deelname staat open voor Nederlandse verenigingsploegen.

6. Voor de velden HEj 8+, LHEj 8+ en DEj 8+ geldt:

  • Elke roeier mag vervangen worden door een roeier van dezelfde vereniging, indien deze vereniging vertegenwoordigd is in de inschrijving voor het klassement. 
  • Per wedstrijd mogen in elke ploeg maximaal twee roeiers vervangen worden door roeiers van een andere vereniging (voor combinatieploegen geldt dit ten opzichte van de ingeschreven opstelling, het maakt hierbij niet uit of deze andere vereniging reeds in de combinatie vertegenwoordigd is of niet).
  • Op de Varsity tellen de uitslagen van de Beginners 8+ velden, mits de ploeg voldoet aan de eisen voor een eerstejaars ploeg.

7. Voor de velden HEj 4+, LHEj 4*, DEj 4+ en LDEj 4* geldt:

  • Elke roeier mag vervangen worden door een roeier van dezelfde vereniging, indien deze vereniging vertegenwoordigd is in de inschrijving voor het klassement.
  • Per wedstrijd mag in elke ploeg één roeier worden vervangen door een roeier van een andere vereniging (voor combinatieploegen geldt dit ten opzichte van de ingeschreven opstelling, het maakt hierbij niet uit of deze andere vereniging reeds in de combinatie vertegenwoordigd is of niet).
  • Op de Varsity telt de uitslag van de Beginners 4+ en 4* velden, mits de ploeg voldoet aan de eisen voor een eerstejaars ploeg.

8. plaatsing in voorwedstrijden

Voorwedstrijden van de betreffende velden kunnen worden ingedeeld op basis van de tussenstand van het klassement. Het KNRB-bestuur kan hiertoe besluiten in overleg met de wedstrijdleider en het hoofd van de jury van het klassement.

9. Puntentelling

Puntentelling: per wedstrijd krijgen de beste negen ploegen die deelnemen aan het klassement respectievelijk 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 of 1 punt(en). Voor ploegen die zich niet voor een A- of een (eventuele) B-finale plaatsen is de geroeide tijd in de voorwedstrijd bepalend. Tijdens de finalewedstrijd wordt anderhalf keer het aantal punten toegekend (15, 12, 10,5, 9, 7,5, 6, 4,5, 3, 1.5). 

10. Eindklassement

Eindklassement: per ploeg worden alle punten opgeteld van alle gestarte wedstrijden die doorgang hebben gevonden. De ploeg met het hoogste totale aantal punten wint het klassement. Bij gelijk aantal punten wint de ploeg die het meeste aantal keren gewonnen hebben. Als dat ook geen winnaar oplevert, wint de ploeg met het beste resultaat op de finalewedstrijd.

Punten worden toegekend op basis van ploegnummers en niet op basis van de samenstelling van de ploeg.  Mocht er, om welke reden dan ook, niet het juiste ploegnummer bij de ingeschreven ploeg staan mail dan de juiste ploegnummers uiterlijk voor de loting van de betreffende wedstrijd naar de wedstrijdleider van het klassement.

11. Prijzen

De winnaars krijgen de titel Best Freshmen’s Eight / Four / Quad 2022. De prijsuitreiking is tijdens de finalewedstrijd. Aanwezigheid op de uitreiking is gewenst, indien de ploeg niet aanwezig kan zijn, dan graag afmelden.

12: klassementsjury

De klassementsjury oordeelt alleen over de toepassing van de klassementsbepalingen en niet over de uitslag van een race. 

Procedure vaststellen klassementen

De Nationale wedstrijdkalender, met daarop de klassementen, wordt gemaakt door de commissie nationale wedstrijden. In deze commissie zit een profcoach en de commissaris wedstrijden van de NSRF als vertegenwoordiger namens de studentenverenigingen.

Contact

Klassementsleiding

Wedstrijdleiding: Robin van Groesen en Hein Hottentot

Hoofd van de Jury: Remco Nabuurs.

Contact: [email protected]

KNRB sportparticipatie

De KNRB klassementen vallen onder KNRB sportparticipatie.

De verantwoordelijk bestuurder is de commissaris Wedstrijden.