roeien.nl knrb.nl KNRB store
Mijn RoeienMijn Vereniging
Wedstrijden & Evenementen

Eerstejaars Klassement EJK

Klassementsstanden

Tussenstanden in het klassement worden op deze pagina gepubliceerd.

Heren zwaar 8+

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1NereusDNS1010101010505
2NjordDNS7788838
3LagaDNS86DNS7627
4OrcaDNS5803723
5TritonDNS6570018
5GyasDNS4451418
5OkeanosDNS3226518
8Proteus-EretesDNS1360010
9VidarDNS211239
10PelargosDNS000505
11SkadiDNS000404
11SkøllDNS003014
11ArgoDNS0040DNS4
14AegirDNS000022
15Asopos de VlietDNS0DNS0000
15PhocasDNS0000DNS0
15ThêtaDNS0000DNS0

Dames zwaar 8+

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1NereusDNS101010108484
2AegirDNS7758734
3OrcaDNS8873430
4SkøllDNS6387529
5NjordDNS514010201
6OkeanosDNS1060613
6GyasDNS44DNS5013
8Asopos de VlietDNS3004310
8SkadiDNS0026210
8LagaDNS2232110
11PhocasDNS061007
12TritonDNS050106
13Proteus-EretesDNS000000
13ArgoDNS000000

Heren licht 8+

PlaatsPloegWWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1LagaDNS101010108484
2NereusDNS8888638
3NjordDNS777510361
4SkøllDNS3563724
5OrcaDNS5607DNS18
6SkadiDNS4144417
7GyasDNS6430013
7TritonDNS2350313
9VidarDNS001618
9OkeanosDNS002158
11Proteus-EretesDNSDNS20024
12SaurusDNSDNS00202
13AegirDNS100001
14Asopos de VlietDNS000000
14PhocasDNS00DNSDNSDNS0

Dames licht 4*

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1SkøllDNS881087411
2SkadiDNS105578351
3AegirDNS3461010332
4NjordDNS610835321
5Asopos de VlietDNS7676228
6TritonDNS5732623
7EurosDNS4244115
8OrcaDNS0315312
9LagaDNS112149
10OkeanosDNS200002
11ArgoDNS000000
11GyasDNS000000
11SaurusDNS000000
11PhocasDNSDNS00000
11NereusDNS000DNS00
11VidarDNSDNSDNS0DNS00
11Proteus-EretesDNS0000DNS0
11PelargosDNS000DNSDNS0

Heren zwaar 4+

PlaatsPloegen WWHeadVARBVRHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1EurosDNS10107810453
2NereusDNS7710107412
3LagaDNS8887839
4Proteus-EretesDNS5545524
5SaurusDNS4456423
6NjordDNSDNS364619
7OrcaDNS6633DNS18

Dames zwaar 4+

PlaatsPloegen WWHeadVARBVRHOLZRBARBWestNSRFTTOverwinningen
1EurosDNS1010101010505
2ThêtaDNS4777732
2NereusDNS8848432
4SaurusDNS7585530
5VidarDNS6654829
6PelargosDNS5466627

Heren licht 4*

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinnningen
1ArgoDNS81010810463
2Dudok van HeelDNS1067108412
3ThêtaDNS7786634
3EurosDNS6867734

Actuele informatie

Voor actuele informatie: houd de Facebook pagina Eerstejaarsklassement in de gaten.

Bepalingen

Bepalingen Eerstejaarsklassement 2022

1. Uitgeschreven velden

  • HEj 8+
  • LHEj 8+
  • DEj 8+
  • HEj 4+
  • LHEj 4*
  • DEj 4+
  • LDEj 4*

Het klassement gaat niet door voor een veld met minder dan zes inschrijvingen.

2. Wedstrijden

Het klassement zal er niet voor elk veld hetzelfde uit zien. Zie hieronder welke klassementen bij welke wedstrijden horen. Onderstaande wedstrijden gemarkeerd met EJK.

WedstrijdenHEJ8+DEJ8+EJL8+HEJ4+DEJ4+LHJE4+LDJE4+
WinterwedstrijdenXXXXXXX
Heineken RoeivierkampXXXXX
Head of the RiverXXXXXXX
VarsityXXXXXXX
Bosbaan VoorjaarsregattaXX
Hollandia RegattaXXXXXXX
Raceroei Regatta
ZRBXXXXXXX
Northwave Regatta
ARBXXXXXXX
Westelijke RegattaXXXXXXX
Koninklijke Holland BekerXXXXXXX
NSRF SlotXXXXXXX
Totaal aantal wedstrijden10101010101010

3. Wedstrijdleiding

Wedstrijdleiding: Robin van Groesen en Hein Hottentot

Hoofd van de Jury: Remco Nabuurs.

Contact: [email protected]

4. Inschrijven

Inschrijving geschiedt via [email protected]. Bij inschrijving het volgende aanleveren:

  1. namen en e-mailadressen van alle roeiers en coaches
  2. telefoonnummer van een contactpersoon
  3. een ploegfoto.

Deadline voor inschrijving is 1 maart 2022. Ploegen die zich niet hebben aangemeld, kunnen wel inschrijven in de uitgeschreven velden, maar ontvangen hiervoor geen punten. Inschrijving kost 100 euro voor een 8+ en 50 euro voor een 4+/*. Na-inschrijving is alleen mogelijk voor het 4+ klassement tussen de winterwedstrijden en 17 maart 2022. Kosten voor na-inschrijving zijn 50 euro per ploeg, bovenop het inschrijfgeld. Ploegen die zijn ingeschreven, maar aan geen enkele wedstrijd deelnemen krijgen een naheffing van 50 euro per ploeg. 

5. Buitenlandse ploegen

Deelname staat open voor Nederlandse verenigingsploegen.

6. Voor de velden HEj 8+, LHEj 8+ en DEj 8+ geldt:

  • Elke roeier mag vervangen worden door een roeier van dezelfde vereniging, indien deze vereniging vertegenwoordigd is in de inschrijving voor het klassement. 
  • Per wedstrijd mogen in elke ploeg maximaal twee roeiers vervangen worden door roeiers van een andere vereniging (voor combinatieploegen geldt dit ten opzichte van de ingeschreven opstelling, het maakt hierbij niet uit of deze andere vereniging reeds in de combinatie vertegenwoordigd is of niet).
  • Op de Varsity tellen de uitslagen van de Beginners 8+ velden, mits de ploeg voldoet aan de eisen voor een eerstejaars ploeg.

7. Voor de velden HEj 4+, LHEj 4*, DEj 4+ en LDEj 4* geldt:

  • Elke roeier mag vervangen worden door een roeier van dezelfde vereniging, indien deze vereniging vertegenwoordigd is in de inschrijving voor het klassement.
  • Per wedstrijd mag in elke ploeg één roeier worden vervangen door een roeier van een andere vereniging (voor combinatieploegen geldt dit ten opzichte van de ingeschreven opstelling, het maakt hierbij niet uit of deze andere vereniging reeds in de combinatie vertegenwoordigd is of niet).
  • Op de Varsity telt de uitslag van de Beginners 4+ en 4* velden, mits de ploeg voldoet aan de eisen voor een eerstejaars ploeg.

8. plaatsing in voorwedstrijden

Voorwedstrijden van de betreffende velden kunnen worden ingedeeld op basis van de tussenstand van het klassement. Het KNRB-bestuur kan hiertoe besluiten in overleg met de wedstrijdleider en het hoofd van de jury van het klassement.

9. Puntentelling

Puntentelling: per wedstrijd krijgen de beste negen ploegen die deelnemen aan het klassement respectievelijk 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 of 1 punt(en). Voor ploegen die zich niet voor een A- of een (eventuele) B-finale plaatsen is de geroeide tijd in de voorwedstrijd bepalend. Tijdens de finalewedstrijd wordt anderhalf keer het aantal punten toegekend (15, 12, 10,5, 9, 7,5, 6, 4,5, 3, 1.5). 

10. Eindklassement

Eindklassement: per ploeg worden alle punten opgeteld van alle gestarte wedstrijden die doorgang hebben gevonden. De ploeg met het hoogste totale aantal punten wint het klassement. Bij gelijk aantal punten wint de ploeg die het meeste aantal keren gewonnen hebben. Als dat ook geen winnaar oplevert, wint de ploeg met het beste resultaat op de finalewedstrijd.

Punten worden toegekend op basis van ploegnummers en niet op basis van de samenstelling van de ploeg.  Mocht er, om welke reden dan ook, niet het juiste ploegnummer bij de ingeschreven ploeg staan mail dan de juiste ploegnummers uiterlijk voor de loting van de betreffende wedstrijd naar de wedstrijdleider van het klassement.

11. Prijzen

De winnaars krijgen de titel Best Freshmen’s Eight / Four / Quad 2022. De prijsuitreiking is tijdens de finalewedstrijd. Aanwezigheid op de uitreiking is gewenst, indien de ploeg niet aanwezig kan zijn, dan graag afmelden.

12: klassementsjury

De klassementsjury oordeelt alleen over de toepassing van de klassementsbepalingen en niet over de uitslag van een race. 

Procedure vaststellen klassementen

De Nationale wedstrijdkalender, met daarop de klassementen, wordt gemaakt door de commissie nationale wedstrijden. In deze commissie zit een profcoach en de commissaris wedstrijden van de NSRF als vertegenwoordiger namens de studentenverenigingen.

Contact

Klassementsleiding

Wedstrijdleiding: Robin van Groesen en Hein Hottentot

Hoofd van de Jury: Remco Nabuurs.

Contact: [email protected]

KNRB sportparticipatie

De KNRB klassementen vallen onder KNRB sportparticipatie.

De verantwoordelijk bestuurder is de commissaris Wedstrijden.