roeien.nl knrb.nl KNRB store
Mijn RoeienMijn Vereniging
Wedstrijden & Evenementen Klassementen

Eerstejaars Klassement EJK

Klassementsstanden

Tussenstanden in het klassement worden op deze pagina gepubliceerd.

Heren zwaar 8+

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1NereusDNS1010101010776705
2NjordDNS778886515641
3LagaDNS86DNS7683947
4GyasDNS4451410210,540,51
5Proteus-EretesDNS1360051012371
6OkeanosDNS3226548333
7OrcaDNS58037311,528,5
8TritonDNS65700044,526,5
9VidarDNS21123267,524,5
10PelargosDNS000500005
11SkadiDNS000400004
11SkøllDNS003010004
11ArgoDNS0040DNS0004
14AegirDNS000021003
15PhocasDNS0000DNS00DNS0
15Asopos de VlietDNS0DNS000DNSDNS00
15ThêtaDNS0000DNS0DNSDNS0

Dames zwaar 8+

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1NereusDNS10101010881012785
2AegirDNS775871077,558,51
3OrcaDNS887347510,552,5
4NjordDNS5140106815492
5SkøllDNS6387526946
6OkeanosDNS1060630622
7Asopos de VlietDNS300434DNF4,518,5
8TritonDNS0501051315
8GyasDNS44DNS5002015
10LagaDNS22321031,514,5
11SkadiDNS0026210011
11PhocasDNS0610004011
13Proteus-EretesDNS000000000
13ArgoDNS00000DNSDNSDNS0

Heren licht 8+

PlaatsPloegWWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1LagaDNS1010101087715775
2NjordDNS777510884,556,51
3SkøllDNS356371510,540,5
3NereusDNS88886011,540,5
5OkeanosDNS0021561012361
6SkadiDNS4144406932
6OrcaDNS5607DNS44632
8GyasDNS6430053324
9TritonDNS2350300013
10SaurusDNSDNS00201000121
10VidarDNS0016122012
12Proteus-EretesDNSDNS2002007,511,5
13AegirDNS1000030DNS4
14Asopos de VlietDNS000000DNF00
14PhocasDNS00DNSDNSDNSDNSDNSDNS0

Dames licht 4*

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1SkadiDNS1055787515622
2SkøllDNS8810871019612
3NjordDNS61083581010,560,52
4AegirDNS34610105612562
5Asopos de VlietDNS76762474,543,5
6TritonDNS5732638639
77OrcaDNS03153047,523,5
8EurosDNS42441DNSDNS1,516,5
9LagaDNS112146DNS015
10OkeanosDNS2000030DNS5
11PhocasDNSDNS00001034
12Proteus-EretesDNS0000DNS0303
13GyasDNS000000202
14SaurusDNS0000000DNS0
14NereusDNS000DNS000DNS0
14VidarDNSDNSDNS0DNS0DNS0DNS0
14ArgoDNS000000DNSDNS0
14PelargosDNS000DNSDNSDNSDNS00

Heren zwaar 4+

PlaatsPloegen WWHeadVARBVRHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinningen
1EurosDNS10108101010815816
2LagaDNS88108881012722
33Proteus-EretesDNS555657610,549,5
4SaurusDNS4467464944
5OrcaDNS6644DNS557,537,5
6NereusDNS77007DSQ7DNS28
7NjordDNSDNS3756DNSDNSDNS21

Dames zwaar 4+

PlaatsPloegen WWHeadVARBVRHOLZRBARBWestNSRFTTOverwinningen
1EurosDNS1010101010101015858
2SaurusDNS75855581255
3VidarDNS665488710,554,5
4ThêtaDNS47777667,551,5
5PelargosDNS5466675645
5NereusDNS884844DNS945

Heren licht 4*

PlaatsPloegen WWH4KHeadVARHOLZRBARBWRNSRFTTOverwinnningen
1ArgoDNS81010810101015816
2Dudok van HeelDNS1067108889662
3ThêtaDNS77866761259
4EurosDNS68677DNS710,551,5

Bepalingen

Bepalingen Eerstejaarsklassement 2022

1. Uitgeschreven velden

  • HEj 8+
  • LHEj 8+
  • DEj 8+
  • HEj 4+
  • LHEj 4*
  • DEj 4+
  • LDEj 4*

Het klassement gaat niet door voor een veld met minder dan zes inschrijvingen.

2. Wedstrijden

Het klassement zal er niet voor elk veld hetzelfde uit zien. Zie hieronder welke klassementen bij welke wedstrijden horen. Onderstaande wedstrijden gemarkeerd met EJK.

WedstrijdenHEJ8+DEJ8+EJL8+HEJ4+DEJ4+LHJE4+LDJE4+
WinterwedstrijdenXXXXXXX
Heineken RoeivierkampXXXXX
Head of the RiverXXXXXXX
VarsityXXXXXXX
Bosbaan VoorjaarsregattaXX
Hollandia RegattaXXXXXXX
Raceroei Regatta
ZRBXXXXXXX
Northwave Regatta
ARBXXXXXXX
Westelijke RegattaXXXXXXX
Koninklijke Holland Beker*
NSRF SlotXXXXXXX
Totaal aantal wedstrijden10101010101010
*De top 6 van het klassement wordt uitgenodigd voor de Koninklijke Holland Beker

3. Wedstrijdleiding

Wedstrijdleiding: Robin van Groesen en Hein Hottentot

Hoofd van de Jury: Remco Nabuurs.

Contact: [email protected]

4. Inschrijven

Inschrijving geschiedt via [email protected]. Bij inschrijving het volgende aanleveren:

  1. namen en e-mailadressen van alle roeiers en coaches
  2. telefoonnummer van een contactpersoon
  3. een ploegfoto.

Deadline voor inschrijving is 1 maart 2022. Ploegen die zich niet hebben aangemeld, kunnen wel inschrijven in de uitgeschreven velden, maar ontvangen hiervoor geen punten. Inschrijving kost 100 euro voor een 8+ en 50 euro voor een 4+/*. Na-inschrijving is alleen mogelijk voor het 4+ klassement tussen de winterwedstrijden en 17 maart 2022. Kosten voor na-inschrijving zijn 50 euro per ploeg, bovenop het inschrijfgeld. Ploegen die zijn ingeschreven, maar aan geen enkele wedstrijd deelnemen krijgen een naheffing van 50 euro per ploeg. 

5. Buitenlandse ploegen

Deelname staat open voor Nederlandse verenigingsploegen.

6. Voor de velden HEj 8+, LHEj 8+ en DEj 8+ geldt:

  • Elke roeier mag vervangen worden door een roeier van dezelfde vereniging, indien deze vereniging vertegenwoordigd is in de inschrijving voor het klassement. 
  • Per wedstrijd mogen in elke ploeg maximaal twee roeiers vervangen worden door roeiers van een andere vereniging (voor combinatieploegen geldt dit ten opzichte van de ingeschreven opstelling, het maakt hierbij niet uit of deze andere vereniging reeds in de combinatie vertegenwoordigd is of niet).
  • Op de Varsity tellen de uitslagen van de Beginners 8+ velden, mits de ploeg voldoet aan de eisen voor een eerstejaars ploeg.

7. Voor de velden HEj 4+, LHEj 4*, DEj 4+ en LDEj 4* geldt:

  • Elke roeier mag vervangen worden door een roeier van dezelfde vereniging, indien deze vereniging vertegenwoordigd is in de inschrijving voor het klassement.
  • Per wedstrijd mag in elke ploeg één roeier worden vervangen door een roeier van een andere vereniging (voor combinatieploegen geldt dit ten opzichte van de ingeschreven opstelling, het maakt hierbij niet uit of deze andere vereniging reeds in de combinatie vertegenwoordigd is of niet).
  • Op de Varsity telt de uitslag van de Beginners 4+ en 4* velden, mits de ploeg voldoet aan de eisen voor een eerstejaars ploeg.

8. plaatsing in voorwedstrijden

Voorwedstrijden van de betreffende velden kunnen worden ingedeeld op basis van de tussenstand van het klassement. Het KNRB-bestuur kan hiertoe besluiten in overleg met de wedstrijdleider en het hoofd van de jury van het klassement.

9. Puntentelling

Puntentelling: per wedstrijd krijgen de beste negen ploegen die deelnemen aan het klassement respectievelijk 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 of 1 punt(en). Voor ploegen die zich niet voor een A- of een (eventuele) B-finale plaatsen is de geroeide tijd in de voorwedstrijd bepalend. Tijdens de finalewedstrijd wordt anderhalf keer het aantal punten toegekend (15, 12, 10,5, 9, 7,5, 6, 4,5, 3, 1.5). 

10. Eindklassement

Eindklassement: per ploeg worden alle punten opgeteld van alle gestarte wedstrijden die doorgang hebben gevonden. De ploeg met het hoogste totale aantal punten wint het klassement. Bij gelijk aantal punten wint de ploeg die het meeste aantal keren gewonnen hebben. Als dat ook geen winnaar oplevert, wint de ploeg met het beste resultaat op de finalewedstrijd.

Punten worden toegekend op basis van ploegnummers en niet op basis van de samenstelling van de ploeg.  Mocht er, om welke reden dan ook, niet het juiste ploegnummer bij de ingeschreven ploeg staan mail dan de juiste ploegnummers uiterlijk voor de loting van de betreffende wedstrijd naar de wedstrijdleider van het klassement.

11. Prijzen

De winnaars krijgen de titel Best Freshmen’s Eight / Four / Quad 2022. De prijsuitreiking is tijdens de finalewedstrijd. Aanwezigheid op de uitreiking is gewenst, indien de ploeg niet aanwezig kan zijn, dan graag afmelden.

12: klassementsjury

De klassementsjury oordeelt alleen over de toepassing van de klassementsbepalingen en niet over de uitslag van een race. 

Procedure vaststellen klassementen

De Nationale wedstrijdkalender, met daarop de klassementen, wordt gemaakt door de commissie nationale wedstrijden. In deze commissie zit een profcoach en de commissaris wedstrijden van de NSRF als vertegenwoordiger namens de studentenverenigingen.

Contact

Klassementsleiding

Wedstrijdleiding: Robin van Groesen en Hein Hottentot

Hoofd van de Jury: Remco Nabuurs.

Contact: [email protected]

KNRB sportparticipatie

De KNRB klassementen vallen onder KNRB sportparticipatie.

De verantwoordelijk bestuurder is de commissaris Evenementen.